Apie skyrių

VIZIJA –  būti geriausia laboratorinės medicinos paslaugas vaikams teikiančia tarnyba.

MISIJA – teikti geros kokybės, kvalifikuotas, pagrįstas pažangiausiomis technologijomis laboratorinių tyrimų paslaugas, garantuojant, kad visi procesai atitinka tarptautinius standartus, aukštą rezultatų kokybę bei tyrimų užsakovų pasitenkinimą.

VERTYBĖS

Profesionalumas ir kompetencija – būdami savo srities specialistai, atsakingai ir tinkamai teikiame laboratorinės medicinos paslaugas, tyrimus atliekame tiksliai ir laiku, optimaliai išnaudojame savo galimybes (profesinius, techninius ir finansinius resursus).

Inovacijos – esame kūrybingi ir atviri naujoms idėjoms ir galimybėms. Propaguojame naujausias ir pažangiausias, vaikams saugias medicinos technologijas, gerindami vaikų ligų diagnostikos galimybes.

Komandinis darbas – esame komanda, kur kiekvieno darbuotojo iniciatyva, profesionalumas, pasitikėjimas ir pagalba kuria vertę. Mūsų žmonės –  mūsų sėkmės garantas ir kokybės gerinimo pagrindas.

Bendradarbiavimas – profesionaliai ir kūrybingai dalijamės žiniomis ir patirtimi su tyrimų užsakovais, biomedicinos mokslo įstaigų studentais. Dalyvaujame bakalaurų, magistrantų  bei doktorantų mokomosiose programose.

Jautrumas – mes tikime, kad parodytas rūpestis mažajam pacientui ir jo artimiesiems mažina dėl ligos patiriamą stresą.

 

Laboratorinės diagnostikos skyrius (LDS) teikia tik Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos licencijuotas laboratorinių tyrimų paslaugas.

Įdiegta kokybės vadybos sistema, atitinkanti tarptautinio standarto LST EN ISO 15189:2013 reikalavimus, yra pagrindas siekiant garantuoti mūsų teikiamos laboratorinės paslaugos kokybę. Skyriuje atliekama daugiau nei 200 pavadinimų tyrimų. Didelė dalis laboratorinių tyrimų specialiai pritaikyta naujagimių, kūdikių ir vaikų ligų diagnostikai.

Per parą atliekame apie 800, per metus – apie 300 000 tyrimų, tarp jų ir mokamus bei biomedicininius tyrimus.

Skyriuje vyksta mokslinis ir pedagoginis darbas. Kartu su Lietuvos laboratorinės medicinos draugija ir Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto studentais vykdomas projektas „Vaikų bendro kraujo tyrimo rodiklių referencinių dydžių įvertinimas pagal amžiaus grupes“.

Pediatrinė laboratorinė medicina, palyginti su suaugusiųjų, yra išskirtinė, turinti daug ypatumų. Atsižvelgiant į tai, prieš keletą metų Lietuvos laboratorinės medicinos draugijoje įsteigta Pediatrinės laboratorinės medicinos darbo grupė. Vaikų ligoninės Laboratorinės diagnostikos skyriaus vedėja dr. Audronė Eidukaitė yra šios grupės vadovė.

Skyriaus specialistai vadovauja Vilniaus universiteto, Vilniaus kolegijos studentų praktikai, VU Medicinos fakulteto magistrantų darbams. Skyriuje dirba ir doktorantai. Mikrobiologijos laboratorijos vyresnioji specialistė Evelina Gorbikova rengia mokslinį darbą Inovatyvios medicinos centre, kurio tema „Bakteriemija: etiologija ir biožymenys“.

Skyriaus darbuotojai yra Lietuvos laboratorinės medicinos draugijos, Lietuvos imunologų draugijos, Lietuvos alergologų ir klinikinių imunologų draugijos, Lietuvos infektologų draugijos, Europos klinikinės mikrobiologijos ir infekcinių ligų draugijos nariai.

Laboratorinės diagnostikos skyrius aprūpintas modernia ir patikima laboratorine įranga. Instaliuoti 36 automatiniai ar pusiau automatiniai analizatoriai, veikiantys pagal pažangiausias matavimo technologijas, naudojami šiuolaikiniai galingi mikroskopai su vizualizacijos galimybe. Naujagimių ir kūdikių kraujo mėginiams vertinti pritaikyti naujos kartos hematologiniai analizatoriai, naudojantys minimalų kraujo kiekį.

Rezultatams vertinti sudarytas visų atliekamų tyrimų referencinių dydžių (pamatinių biologinių verčių intervalų / klinikinių sprendimų verčių) sąrašas. Esame pirmieji Lietuvoje nustatę laboratorinių tyrimų kritines ribas vaikams.

Skyriaus laboratorijos sėkmingai dalyvauja išorinio laboratorijų kokybės vertinimo programose: „LABQUALITY“ (Suomija), RIQAS (Didžioji Britanija), EQAS Bio-Rad (JAV), QUALIRIS STAGO (Prancūzija), EQUALIS (Švedija).

Stengdamiesi mažinti vaikų patiriamą stresą ir psichologinę įtampą ligoninėje, tyrimams dažnai naudojame kapiliarinį kraują, kurį paima išskirtinį profesionalumą ir įgūdžius šiame darbe turintys biomedicinos technologai ir klinikos laborantai. Kraujo ėmimo procedūrai naudojami specialiai vaikams pritaikyti saugūs lancetai.

Dėmesys vaikui ir greitas bei tikslus tyrimo atlikimas – mūsų prioritetas.

Informacija atnaujinta 2019 01 17