Apie skyrių

1985 m. Vaikų intensyviosios terapijos ir reanimacijos skyriuje buvo įkurtas 6 lovų naujagimių intensyviosios terapijos poskyris, kuriame buvo gydomi ir slaugomi sunkiomis terapinėmis ir chirurginėmis ligomis sergantys naujagimiai. 1990 m. gegužės mėnesį buvo atidarytas 9 lovų savarankiškas naujagimių intensyviosios terapijos skyrius, pirmasis tokio pobūdžio skyrius Lietuvoje su naujagimių skubios konsultacinės pagalbos poskyriu.

Skyriuje, kur teikiama antrinio bei tretinio lygio neatidėliotina pagalba, esant kritinių būklių išnešiotiems ir neišnešiotiems naujagimiams, kasmet gydoma apie 250-300 įvairiomis ligomis sergančių ligonių, iš kurių maždaug trečdalis yra operuojama dėl įvairių apsigimimų.

Skyriuje sukaupta būtina moderni medicinos įranga: inkubatoriai bei reanimaciniai staleliai naujagimių slaugai, daugiafunkciniai monitoriai naujagimių būklei stebėti, dirbtinio kvėpavimo aparatai, tarp jų didelio dažnio osciliatoriai naujagimio dirbtiniam kvėpavimui palaikyti, ultragarsinio tyrimo aparatas, fototerapijos lempos, infuziniai siurbliai medikamentams bei skysčiams tiksliai dozuoti, kitos intensyviosios slaugos bei gydymo priemonės.

Čia dirba patyręs medicinos personalas, kurio branduolys išliko nuo skyriaus susikūrimo dienos. Nuo pirmųjų skyriaus veiklos metų puoselėjami kūdikiui ir šeimai draugiškos ligoninės principai: stengiamasi sudaryti ypač palankias sąlygas sergančiam naujagimiui ir jo tėvams, sukurti ramią ir jaukią namų aplinką, padedančią lengviau išgyventi šeimą ištikusią nelaimę.

Naujagimių intensyviosios terapijos skyriaus darbuotojai atlieka didžiulį darbą, konsultuodami sunkiai sergančius ir neišnešiotus naujagimius įvairiose respublikos ligoninėse bei perveždami juos į mūsų arba į kitas gydymo įstaigas, kur mažieji pacientai gauna specializuotą ir visapusišką pagalbą. Kasmet konsultuojama ir (arba) pervežama apie 500–550 tokių ligonių.

Informacija atnaujinta 2017 12 05