Apie skyrių

Pediatrijos skyriuje yra 30 lovų, teikiamos antrinio ir tretinio lygio ambulatorinės ir stacionarinės specializuotos vaikų ligų, vaikų nefrologijos, vaikų endokrinologijos, vaikų reumatologijos ir vaikų kardiologijos paslaugos vaikams iki 18 metų.

Čia gydomi lėtiniu inkstų funkcijos nepakankamumu sergantys vaikai ir vaikai po inkstų transplantacijos, teikiamos specializuotos antrinio ir tretinio lygio vaikų nefrologijos paslaugos. Yra 2 hemodializės vietos. Pirmoji lėtinės hemodializės procedūra skyriuje atlikta 1997 m., pirmoji lėtinė peritoninė dializė – 1998 m., o pirmasis inkstas 10 metų mergaitei transplantuotas 1996 m. Gydytojai nefrologai yra stažavęsi ne viename vakarų Europos šalių vaikų nefrologijos centre. Skyriuje dirba patyrusios medicinos slaugytojos. vyksta lėtiniu inkstų funkcijos nepakankamumu (LIFN) sergančių pacientų ir vaikų po inkstų transplantacijos individualus mokymas, leidžiama metodinė medžiaga. Veikia LIFN sergančių vaikų registras.

Pakaitinės inkstų terapijos schemos ir pacientų ištyrimas atitinka Europos vaikų nefrologų rekomendacijas.

Skyriuje jau ne vieną dešimtmetį gydomi ir konsultuojami vaikai, sergantys reumatinėmis ir širdies ligomis. Pastaraisiais metais vien stacionare kasmet gydoma iki 400 reumatinėmis ligomis sergančių vaikų. Dar didesniam ligonių skaičiui suteikiama ambulatorinė pagalba ir specialistų konsultacijos. Konsultacijų kabinetuose konsultuojami ir stebimi ambulatoriniai ligoniai, sergantys vaikų reumatinėmis ir širdies ligomis, koreguojamas jų ambulatorinis gydymas.

Informacija atnaujinta 2017 11 30