Apie centrą

VAIKŲ CHIRURGIJOS, ORTOPEDIJOS IR TRAUMATOLOGIJOS CENTRAS

 1. Teikiamos paslaugos

Centro struktūra:

Centro vadovas – prof. dr. Gilvydas Verkauskas

Tel. +370 5 249 2386, e-paštas gilvydas.verkauskas@santa.lt

Centras jungia Vaikų chirurgijos ir Vaikų ortopedijos ir traumatologijos skyrius su daugiaprofiliniais poskyriais. Teikiamos visos konsultacinės, tiriamosios ir gydomosios paslaugos šiose srityse, taip pat vyksta pedagoginis darbas. Daug operacijų metodikų įdiegiamos pirmą kartą Lietuvoje ir atliekamos tik Centre. Centro gydytojai gydo sudėtingiausiomis anomalijomis ir ligomis sergančius vaikus Lietuvoje ir pacientus iš kaimyninių šalių, atlieka daugiausiai konsultacijų ir operacijų Lietuvoje. Kaip lygiaverčiai partneriai dalyvauja patvirtintuose Retų urogenitalinių ligų ir kompleksinių sutrikimų (eUROGEN), Chirurginių įgimtų anomalijų (ERNIKA), Retų inkstų ligų (ERKnet), Retų kaulų ligų  (ERN-BOND) Europos referencijos tinklų veikloje.

Centre yra šie padaliniai:

Vaikų chirurgijos skyrius – vedėjas dr. Arūnas Strumila.

Tel. +370 697 78460 e-paštas arunas.strumila@santa.lt

Vaikų chirurgijos skyriuje veikia Vaikų krūtinės ir pilvo, Vaikų urologijos ir Vaikų endoskopijų poskyriai. Vaikų chirurgai budi visą parą, centre organizuojamas komandinis darbas politraumoms gydyti. Dienos chirurgijos poskyryje atliekamos išvaržų, odos ir poodžio darinių operacijos, įgimtų periferinių kraujagyslių anomalijų ir įgimtų apgamų lazerinės operacijos, stemplės praplėtimai, dantenų ir dantų gydymas, dantų traukimas taikant bendrinę nejautrą. Pacientai į Dienos chirurgijos poskyrį guldomi po gydytojo specialisto konsultacijos Vaikų konsultacijų poliklinikoje. Po chirurginės intervencijos ir stebėjimo tą pačią ar kitą dieną išleidžiami į namus.

Vaikų krūtinės ir pilvo chirurgijos poskyris – vyresnysis gydytojas dr. Pranas Gurskas.

Tel.: +370 5 272 0604, e-paštas pranas.gurskas@santa.lt

Tiriami ir gydomi naujagimiai, kūdikiai ir vaikai iki 18 m. dėl krūtinės, tarpuplaučio, plaučių, pilvo, retroperitoninio tarpo organų įgimtų anomalijų, ligų ir navikų. Taip pat čia gydomi vaikai, sergantys ūminėmis chirurginėmis ligomis: apendicitu, žarnų nepraeinamumu, kaulų pūlinėmis ligomis, odos – poodžio pūliniais, įstrigusia išvarža, atliekamos laparoskopinės chirurginės ir urologinės operacijos, torakoskopinės operacijos, gydomi ir operuojami naujagimiai. Šiuolaikiniais metodais gydomi gerybiniai ir piktybiniai navikai, taikomi modernūs laparoskopinės ir lazerinės chirurgijos metodai. Poskyrio gydytojai dalyvauja Europos referencijos centro priklausančio ERNICA (Retų paveldimų ir įgimtų virškinimo trakto anomalijų referencijos tinklas) veikloje

Vaikų urologijos poskyris – vyresnysis gydytojas Vytautas Bilius.

Tel.: +370 5 272 0600, e-paštas vytautas.bilius@santa.lt

Vaikų urologijos poskyryje teikiamos visos šiuo metu pasaulyje žinomos vaikų urologijos paslaugos: gydomi vaikai gimę su kompleksinėmis įgimtomis anomalijomis, ekstrofija, kloaka, lytinio vystymosi sutrikimais, inkstų, šlapimtakių, šlapimo pūslės, genitalijų anomalijomis, taip pat dėl diagnozuotų gerybinių ir piktybinių navikų, šlapinimosi sutrikimų. Kasmet čia gydoma apie 1000 vaikų ir atliekama per 800 operacijų, suteikiama virš 5000 konsultacijų urologiniams pacientams. Taikoma cistoureteroskopinė ir perkutaninė litotripsija, laparoskopinė chirurgija, lazeriniai ir ultragarsiniai gydymo metodai. Yra grįžtamojo ryšio treniravimo dienos stacionaras, kuomet dieninio apsilankymo metu lavinami šlapinimosi įgūdžiai naudojant interaktyvias kompjuterizuotas programas.

Poskyrio gydytojai dalyvauja Europos Referencijos tinklų eUROGEN (Retų urogenitalinių ligų ir kompleksinių sutrikimų) ir ERKnet (Retų inkstų ligų) veikloje.

Endoskopijų poskyris – vyresnysis gydytojas Julija Červinskienė.

Tel.: +370 5 272 0604 e-paštas julija.cervinskiene@santa.lt

Jaukus ir moderniai įrengtas Endoskopijų poskyris aprūpintas pačia naujausia endoskopine aparatūra, kur atsakingai ir kompetentingai teikiama tarptautinius standartus atitinkanti kvalifikuota medicinos pagalba. Tai vienintelis Lietuvoje specializuotas vaikų endoskopijų padalinys, teikiantis ambulatorines ir stacionarines paslaugas naujagimiams, kūdikiams ir vaikams iki 18 metų. Endoskopijų poskyryje atliekamos endoskopinės procedūros, konsultuojami pacientai.

Vaikų ortopedijos ir traumatologijops skyrius – vedėjas dr. Giedrius Bernotavičius.

Tel.: +370 5 249 2450, e-paštas giedrius.bernotavicius@santa.lt

Vaikų ortopedijos ir traumatologijos skyrius, kurį sudaro Vaikų ortopedijos, Vaikų traumatologijos, Vaikų neurochirurgijos ir Vaikų nudegimų ir plastinės chirurgijos poskyriai įkurtas 2018 m., sujungus Vaikų ortopedijos ir Vaikų traumatologijos skyrius. Gydytojai tobulina kvalifikaciją JAV, Vokietijoje, Šveicarijoje, Prancūzijoje, dalyvauja Europos retų ligų referencijos tinklo ERN-BOND (Retų kaulų ligų) veikloje.

Vaikų ortopedijos poskyris – vyresnysis gydytojas Virgilijus Urbanavičius.

Tel.: +370 5 250 1390, e-paštas virgilijus.urbanavicius@santa.lt

Vaikų ortopedijos poskyryje teikiamos visos vaikų ortopedinio ištyrimo ir gydymo stacionarinės antrinio ir tretinio lygio paslaugos. Kasmet skyriuje gydoma apie 1500 vaikų. Taikant šiuolaikines technologijas atliekama iki 1000 operacijų: vaikų ortopedijos (įgimtos ir įgytos klubo sąnarių patologijos operacinis gydymas, įgimtų ir įgytų galūnių deformacijų bei sklaidos sutrikimų korekcinės operacijos, galūnių ilginimas, pėdų koreguojamosios operacijos, vaikų cerebrinio paralyžiaus pasekmių operacinis gydymas); onkologinės (vaikų, sergančių atramos judamojo aparato onkologinėmis ligomis, operacinis gydymas). Tai vienintelis skyrius Lietuvoje, kuriame atliekamos sudėtingiausios  stuburo operacijos. Vaikų konsultacijų poliklinikoje skyriaus gydytojai kasdien konsultuoja vaikus, sergančius ortopedinėmis ligomis. Per metus suteikiama konsultacijų apie 15 000 pacientų.

Vaikų traumatologijos poskyris – vyresnysis gydytojas dr. Jolanta Labanauskienė.

Tel.: +370 5 272 0594, e-paštas jolanta.labanauskiene@santa.lt

Vaikų traumatologijos poskyryje visą parą teikiama skubi, būtinoji pagalba. Per metus čia gydoma apie 3000 vaikų iki 18 metų amžiaus, patyrusių įvairias traumas. Vaikų konsultacijų poliklinikoje poskyrio gydytojai kasdien konsultuoja ligonius.

 Vaikų nudegimų ir plastinės chirurgijos poskyris – vyresnysis gydytojas Vidas Misevičius.

Tel.: +370 5 250 1397, e-paštas vidas.misevicius@santa.lt

2001 m. remiant JAV lietuvių organizacijai „Lietuvos vaikų vilties“ Los Andželo skyriui (pirmininkė p. D. Navickienė), ligoninėje buvo įsteigtos 3 palatos skirtos vaikams su nudegimų trauma gydyti. 2003 m. įkurtas 10 lovų nudegimų poskyris, kuriame kasmet gydoma apie 300 vaikų su nudegimų trauma, įvairiomis žaizdomis, audinių defektais, įvairios kilmės randais ir randinėmis deformacijomis, įgimtomis plaštakų ir ausų deformacijomis. Poskyrio gydytojai stažavosi Latvijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, JAV. Dalyvavo ir skaitė mokslinius pranešimus įvairiose tarptautinėse konferencijose Lietuvoje, Latvijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Slovakijoje, Švedijoje, Prancūzijoje, Austrijoje, Hong Konge, Pietų Afrikos Respublikoje. Nuo 1995 m. aktyviai dalyvaujama Europos vaikų nudegimų klubo (ECPB) veikloje. Gydytojas Dainius Geležauskas yra tikrasis šio klubo narys.

 1. Centro gydytojai

Prof. dr. Gilvydas Verkauskas. Gydytojas vaikų chirurgas, vaikų urologas. Nuo 2009 m. dirbo Vaikų ligoninės VUL Santaros klinikų filialo Vaikų urologijos skyriaus vedėju, nuo 2018 m. – VUL Santaros klinikų Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centro vadovas.

2000 m. apgynė biomedicinos mokslų daktaro disertaciją tema „Vezikoureterinis refliuksas: paplitimas ir klinikinė svarba tarp vaikų, kuriems pirmą kartą diagnozuota šlapimo organų infekcija“.

Nuo 2015 m. – VU Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto docentas.

Nuo 2021 m. – VU Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto profesorius.

Stažavosi Gioteborgo (Švedija), Kopenhagos (Danija), Nanto (Prancūzija), Paryžiaus (Prancūzija), Los Andželo (JAV), Cincinačio (JAV), Melburno (Australija), Mančesterio (Didžioji Britanija) vaikų ligoninėse.

Pagrindinės darbo kryptys: rekonstrukcinė vaikų urologija, mažai invazinė chirurgija, lytinio vystymosi sutrikimai, šlapimo pūslės disfunkcija.

Yra Europos vaikų chirurgų asociacijos EUPSA (European Paediatric Surgeons‘ Association), Europos vaikų urologijos draugijos (ESPU), Lietuvos vaikų chirurgų draugijos, Baltijos šalių vaikų chirurgų asociacijos bei Lietuvos urologų draugijos narys.

Skaito pranešimus įvairiose Lietuvos ir tarptautinėse mokslinėse konferencijose. Paskelbė daugiau nei 20 mokslinių straipsnių su citavimo indeksu duomenų bazėje Clarivate Analytics Web of Science:, yra vadovėlių bendraautorius.

Yra Europos Referencijos tinklo eUROGEN (Retų urogenitalinių ligų ir kompleksinių sutrikimų) centro koordinatorius.

Dr. Arūnas Strumila. Gydytojas vaikų chirurgas. Nuo 2007 m. dirba VUL Vaikų ligoninės Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centre. Nuo 2020 m. – VUL Santaros klinikų Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centro Vaikų chirurgijos skyriaus vedėjas.

2018 m. apgynė biomedicinos mokslų daktaro disertaciją.

Nuo 2018 m. – VU Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto asistentas.

Vaikų chirurgo kvalifikaciją tobulino Vokietijoje, Turkijoje, Rusijoje, Airijoje, Kipre, Ukrainoje, Austrijoje.

Pagrindinės darbo kryptys: lazerio panaudojimas vaikų chirurgijoje, naujagimių chirurgija, minimaliai invazinė chirurgija (laparoskopija, torakoskopija).

Yra Europos vaikų chirurgų asociacijos EUPSA (European Paediatric Surgeons‘ Association), Lietuvos vaikų chirurgų draugijos, Baltijos šalių vaikų chirurgų asociacijos bei Lietuvos urologų draugijos narys.

Dr. Pranas Gurskas. Gydytojas vaikų chirurgas. Nuo 1980 metų dirba VU Vaikų ligoninės Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centre. Yra Vaikų krūtinės ir pilvo chirurgijos poskyrio vyresnysis gydytojas.

2004 m. apgynė biomedicinos mokslų daktaro disertaciją tema „Įgimtos stemplės artrezijos chirurginis gydymas“.

Stažavosi Maskvoje (Rusija), Sankt Peterburge (Rusija) Kelne (Vokietija), Varšuvoje, Lodzėje, Krokuvoje (Lenkija). Skaito pranešimus įvairiose Lietuvos ir tarptautinėse mokslinėse konferencijose.

Pagrindinės darbo kryptys: naujagimių ir vaikų įgimtų sklaidos ydų chirurgija, vaikų ūminės chirurginės ligos.

Dr. Kęstutis Trainavičius. Gydytojas vaikų chirurgas -konsultantas. 2008-2017 m. dirbo Vaikų ligoninės Vaikų chirurgijos centro vadovu, 2018-2019 m. – Vaikų chirurgijos skyriaus vedėju.

1994 m. apgynė medicinos mokslų daktaro disertaciją „Vaikų osteoporozių ultragarsinės diagnostikos galimybės“. 1996-2021 m. – Vilniaus universiteto docentas.

Pagrindinės darbo kryptys: vaikų traumatologija, vaikų traumos, vaikų ūminės chirurginės ligos.

Lietuvos vaikų chirurgų draugijos valdybos narys, LR Sveikatos apsaugos ministerijos konsultantas vaikų chirurgijos klausimais.

Dr. Lina Geimanaitė. Gydytoja vaikų chirurgė. Nuo 2003m. dirba VUL Santaros Klinikų Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centre gydytoja asistente, o nuo 2006 m. – gydytoja vaikų chirurge.

2012 m. apgynė biomedicinos mokslų daktaro disertaciją tema „Vaikų kiaušidžių užsisukimo priežasčių, diagnostikos kriterijų, chirurginio gydymo ir atokiųjų rezultatų vertinimas“. Nuo 2013 m. VU Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto Gastroenterologijos, nefrourologijos ir chirurgijos klinikos lektorė.

Kvalifikaciją tobulino Austrijoj, JAV, Lenkijoje, Turkijoje.

Pagrindinės darbo kryptys: vaikų kiaušidžių patologijos operacinis gydymas, abdominalinė chirurgija.

Yra Lietuvos vaikų chirurgų draugijos narė, Europos vaikų chirurgų asociacijos narė.

Gytis Prieskienis. Gydojas vaikų chirurgas. Nuo 2013 m. dirba VUL Santaros klinikų Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centre, Vaikų chirurgijos skyriuje.

Kvalifikaciją tobulino Romoje (Italija), Szeged (Vengrija).

Pagrindinės darbo kryptys: vaikų laparoskopinės operacijos, urgentinė vaikų chirurgija.

Yra Lietuvos vaikų chirurgų draugijos narys.

Dr. Beata Vincel. Gydytoja vaikų chirurgė. Nuo 2015 m. dirba VUL Santaros klinikų Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centre, Vaikų chirurgijos skyriuje.

Stažavosi Vaikelio Jėzaus klinikinėjė ligoninėjeVaršuvoje (Lenkija), Nižnij Novgorod miesto ligoninėje Nr.35 (Rusija), V.Buzzi Vaikų ligoninėje Milane (Italija). Dalyvavo tarptautinėse konferencijose ir kėlė kvalifikaciją Lietuvoje, Airijoje, Vengrijoje, Suomijoje, Kipre, Prancūzijoje, Serbijoje, Austrijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Estonijoje, Ukrainoje.

2021 m. Vilniaus universitete apgynė medicinos mokslų daktaro disertaciją tema „Nenusileidusių sėklidžių histologijos ir genų raiškos koreliacija”. Yra tarptautinių publikacijų ir pranešimų autorė ar bendraautorė.

Yra Lietuvos vaikų chirurgijos, Europos vaikų urologijos draugijų (ESPU) narė.

Domisi kriptorchizmu (nenusileidusios sėklidės) bei vaisingumo prognoze, vaikų urologija, lytinio vystymosi sutrikimais ir minimaliai invazyvia vaikų chirurgija.

Rūta Vilija Dagilytė. Gydoja vaikų chirurgė. Nuo 2019 m. dirba VUL Santaros klinikų Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centre.

Stažavosi Pediatrijos skyriuje Komfo Anokye universiteto ligoninėje (Ganos Respublika), Vaikų chirurgijos skyriuje Groningeno universiteto medicinos centre (Nyderlandai), Vaikų chirurgijos skyriuje Mazumdar Shaw medicinos centre Narayana ligoninėje (Indija).

Išklausė Vaikų onkologinės chirurgijos kursus Birmingeme (Didžioji Britanija), Centrinės ir Rytų Europos vaikų chirurgijos kursus Lvove (Ukraina), taip pat GlobalPaedSurg mokslinių tyrimų kursus, nuolat dalyvauja profesinėse mokslinėse-praktinėse konferencijose.

Pagrindinės darbo kryptys: įgimtų anomalijų chirurgija, minimaliai invazyvi vaikų chirurgija, proktologija.

Yra Lietuvos vaikų chirurgų ir Jaunųjų Europos vaikų chirurgų draugijų (GYPSE) narė.

Rūta Mačiulytė. Gydytoja vaikų chirurgė – endoskopuotoja. Nuo 2021 m. po rezidentūros baigimo dirba VUL Santaros Klinikų Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centre. Nuo 2022 m. yra VU Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto lektorė.

Kvalifikaciją tobulino Jungtinėse Amerikos Valstijose, Austrijoje, Italijoje, Ispanijoje.

Pagrindinės darbo kryptys: minimaliai invazinė vaikų chirurgija, vaikų koloproktologija, vaikų endoskopinė diagnostika.

Yra Lietuvos bei Europos vaikų chirurgų asociacijų, Lietuvos endoskopuotojų draugijos bei Santaros klinikų gydytojų sąjungos narė.

Dr. Vytautas Bilius. Gydytojas vaikų chirurgas, vaikų urologas.

Nuo 2001 m. dirba VUL Santaros klinikų Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centre, Vaikų urologijos poskyryje.

Nuo 2023 m. Vaikų urologijos poskyrio vyresnysis gydytojas.

2015 m. apgynė medicinos mokslų daktaro disertaciją tema „Kriptorchizmo chirurginio gydymo laikas ir vaisingumo prognozė vertinant spermatogenezę sėklidžių biopsijose“.

Nuo 2018 m. – VU Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto asistentas.

Stažavosi Anžero Sudžensko (Rusija), Paryžiaus (Prancūzija), Strasbūro (Šveicarija), Varšuvos (Lenkija) vaikų chirurgijos ir urologijos skyriuose.

Pagrindinės darbo kryptys: kriptorchizmas, vaisingumo prognozė, prenatalinė ir naujagimių urologija, vaikų urologija, varikocelė, inkstų vandenė (hidronefrozė), lytinių organų anomalijos, hipospadijos, šlapimo pūslės disfunkcijos, neurogeninė šlapimo pūslė sergant meningomielocele, laparoskopinė urochirurgija.

Yra Lietuvos vaikų chirurgų draugijos, Baltijos šalių vaikų chirurgų asociacijos bei Lietuvos urologų draugijos narys, Lietuvos vaikų nefrologų draugijos, Vokietijos–Baltijos gydytojų asociacijos (Deutsch-Baltische Arztegesellschaft) narys.

Dr. Vytis Kazlauskas.  Gydytojas vaikų chirurgas. Nuo 2017 m. dirba VUL Santaros klinikų Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centre, Urologijos poskyryje.

Stažavosi Karališkojoje Mančesterio vaikų ligoninėje (D. Britanija).

Pagrindinės darbo kryptys: vaikų urologija, įgimtos inkstų, šlapimo pūslės, šlaplės anomalijos, urgentinė vaikų chirurgija.

2023 m. Vilniaus universitete apgynė medicinos mokslų daktaro disertaciją tema „Obstrukcinių uropatijų etiologijos ir patogenezės veiksnių reikšmė šlapimo organų funkcijai prognozuoti“.

Danutė Ivanauskienė. Gydytoja urologė. Nuo 1979 m. VUL Santaros klinikų Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centre Vaikų urologijos poskyryje.

Pagrindinės darbo kryptys: ambulatorinė vaikų urologija, enurezė.

Kvalifikaciją kėlė Vilniaus universitete, Tbilisyje, Varšuvoje.

Yra Lietuvos urologų, Lietuvos vaikų chirurgų, Lietuvos nefrologų draugijų narė.

Julija Červinskienė.  Gydytoja vaikų chirurgė – endoskopuotoja. Nuo 2008 m. dirba VUL  Santaros klinikų Vaikų chirurgijos, traumatologijos ir ortopedijos centre, Vaikų chirurgijos skyriuje, Endoskopijų poskyryje ir Skubios pagalbos priėmimo skyriuje.

 

Pagrindinės darbo kryptys: vaikų virškinimo trakto ir kvėpavimo takų endoskopija.

Yra Lietuvos vaikų chirurgų draugijos narė, Lietuvos endoskopuotojų draugijos narė, Europos virškinimo trakto endoskopuotojų draugijos narė

Jonas Povilavičius. Gydytojas vaikų chirurgas – endoskopuotojas. Nuo 2014 m. dirba VUL Santaros Klinikų Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centre, Vaikų chirurgijos skyriuje, endoskopijų poskyryje.

Kvalifikaciją tobulino Paryžiuje, Strasbūre.

Pagrindinės darbo kryptys: planinė ir skubi vaikų chirurgija; minimaliai invazinė vaikų chirurgija; virškinamojo trakto ir kvėpavimo takų diagnostinė ir intervencinė endoskopija.

Yra Lietuvos vaikų chirurgų draugijos bei Lietuvos endoskopuotojų draugijos narys.

Dr. Giedrius Bernotavičius. Gydytojas vaikų ortopedas -traumatologas. Nuo 2009 m. dirba VUL Vaikų ligoninės Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centre. Nuo 2018 m. – VUL Santaros klinikų Vaikų ortopedijos ir traumatologijos skyriaus vedėjas.

2017 m. apgynė biomedicinos mokslų daktaro disertaciją tema „Paauglių idiopatinės skoliozės chirurginės korekcijos metodų lyginamoji studija nustatant optimalų laikysenos prognostinį faktorių“.

Nuo 2018 m. – VU Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto asistentas.

Gydytojo vaikų ortopedo kvalifikaciją tobulino Danijoje, Lenkijoje ir Olandijoje, Suomijoje.

Pagrindinės darbo kryptys: stuburo deformacijų operacinis gydymas; klubo sąnario patologijų konsultacijos ir gydymas; naujagimių klubų sąnarių echoskopijos, galūnių deformacijų chirurginis gydymas

Yra Tarptautinės ortopedų- traumatologų draugijos ir Lietuvos vaikų ortopedų-traumatologų (LVOTD) draugijos narys.

Virgilijus Urbanavičius. Gydytojas vaikų ortopedas-traumatologas Nuo 1991 m. dirba VUL Santaros klinikų Vaikų ortopedijos ir traumatologijos skyriuje. Yra Vaikų ortopedijos poskyrio vyresnysis gydytojas.

Pagrindinės darbo kryptys: vaikų ortopedija, konservatyvus ir chirurginis vaikų, turinčių ortopedinę patologiją, gydymas.

Stažavosi Čikagoje (JAV), Bratislavoje (Slovakija), Varšuvoje (Lenkija), 2012 m. ir 2013 m. bendradarbiavo, mokė Astanos vaiko ir motinos centro medikus Kazachstane.

Yra Vaikų ortopedų-traumatologų draugijos ir Vaikų ortopedų-traumatologų draugijos valdybos narys.

Šarūnas Bernotas. Gydytojas ortopedas-traumatologas Nuo 1996 m. dirba VUL Santaros klinikų Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centre, Vaikų ortopedijos poskyryje.

Ortopedo-traumatologo kvalifikaciją kėlė stažuotėse: Shriners ligoninėje Čikagoje (JAV), Paryžiuje, Nantes (Prancūzija), Malmėje (Švedija), Porto (Portugalija), Zalcburge (Austrija), Prahoje (Čekija), Ciuriche (Šveicarija), Taline (Estija), Šiaurės Stafordšyro universitetinėje ligoninėje (JK), Barselonoje (Ispanija), Bratislavoje (Slovakija), Monake, Varšuvoje (Lenkija), Alfred Dupont vaikų ligoninėje Vilmingtone, Niujorke (JAV), Ženevoje (Šveicarija).

Pagrindinės darbo kryptys: vaikų ortopedija, stuburo chirurgija.

Atlieka operacijas: ortopedinės (klubo sąnario, galūnių deformacijų korekcinės, galūnių ilginimo, pėdų deformacijos, vaikų cerebrinio paralyžiaus ortopedinių problemų, meningocelės ortopedinių problemų operacijos), stuburo (stuburo deformacijų, skoliozės, kifozės, spondilolistezės, įgimtų stuburo deformacijų operacijos).

Yra Vaikų ortopedų-traumatologų draugijos narys.

Darius Radzevičius. Plastikos chirurgas. Nuo 2006 m dirba VUL Santaros klinikų Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centre, Vaikų ortopedijos poskyryje.

Stažavosi Viskonsino universitete Madisone (JAV), Lojolos universitete Čikagoje (JAV), „Clinique Mutualiste” Nante (Prancūzija), Hautepierre ligoninėje ir privačioje Dr. A. Mariono klinikoje Strasbūre (Prancūzija), Osakos ir Nagojos universitetinėse ligoninėse Japonijoje.

2001 m. apgynė biomedicinos mokslų daktaro disertaciją tema „Įgimtų nykščio deformacijų chirurginis gydymas”.

Pagrindinės darbo kryptys: įgimtos ir įgytos galūnių bei veido deformacijos.

Yra tikrasis Lietuvos plastinės chirurgijos draugijos narys, Lietuvos plaštakos chirurgijos draugijos narys (buvęs prezidentas), Lietuvos vaikų ortopedų draugijos narys, taip pat tikrasis Amerikos plaštakos chirurgijos draugijos narys.

Dalyvauja Vilniaus universiteto vaikų ligoninės programoje „Lietuvos vaikų viltis“.

Julija Ravinskienė. Gydytoja ortopedė-traumatologė. Nuo 2013 m. dirba dirba VUL Santaros klinikų Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centre, Vaikų ortopedijos poskyryje.

Stažavosi ortopedijos-traumatologijos Vienoje (Austrija).

Profesinio domėjimosi sritys, atliekamos operacijos: vaikų kojų ir rankų deformacijos (galūnių deformacijų korekcijos). Vaikų klubo patologija (naujagimių klubų sąnarių echoskopijos), vaikų pėdos patologija (įgimtų deformacijų gydymas, pėdos chirurgija).

Yra Lietuvos traumatologų – ortopedų draugijos narė.

Dr. Jolanta Labanauskienė. Gydytoja vaikų ortopedė-traumatologė. Nuo 2003 m. dirba VUL Santaros klinikų Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centre. Yra Vaikų traumatologijos poskyrio vyresnioji gydytoja.

2010 m. apgynė biomedicinos mokslų daktarės disertaciją tema „Vaikų smurtinių traumų mechanizmas ir amžiaus ypatumai“. Darbo tikslas – nustatyti vaikų dėl fizinio smurto patirtų traumų mechanizmą ir ypatumus.

Pagrindinės darbo kryptys: vaikų ortopedija ir traumatologija konservatyvus ir chirurginis vaikų gydymas.

Kvalifikaciją tobulino kursuose Kaune, Varšuvoje (Lenkija), Bratislavoje (Slovakija) Stažavosi Vokietijoje.

Lietuvos vaikų chirurgų draugijos narė. Lietuvos vaikų ortopedų-traumatologų draugijos narė. Vokietijos-Baltijos šalių gydytojų draugijos narė.

Aleksandras Šeredega. Gydytojas vaikų ortopedas-traumatologas. Nuo 2002 m. dirba VUL Santaros klinikų Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centre Vaikų traumatologijos poskyryje.

Kvalifikaciją tobulino  Kijeve (Ukraina), Geteborge (Švedija), Bratislavoje (Slovakija), Varšuvoje (Lenkija).

Pagrindinės darbo kryptys: vaikų traumatologija, vamzdinių kaulų intramedulinė osteosintezė. Kaulinės ir minkštųjų audinių operacijos traumų atvejais ir ortopedinė patologi

Yra Europos vaikų ortopedų-traumatologų asociacijos, Lietuvos vaikų ortopedų-traumatologų draugijos narys.

Gytis Prieskienis. Gydojas vaikų chirurgas. Nuo 2013 m. dirba VUL Santaros klinikų Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centre, Vaikų chirurgijos skyriuje.

Kvalifikaciją tobulino Romoje (Italija), Szeged (Vengrija).

Pagrindinės darbo kryptys: vaikų laparoskopinės operacijos, urgentinė vaikų chirurgija.

Yra Lietuvos vaikų chirurgų draugijos narys.

Haroldas Bernotas. Gydytojas vaikų chirurgas. Nuo 2000 m. dirba VUL Santaros klinikų Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centre, Vaikų traumatologijos poskyryje.

Profesinę kvalifikaciją tobulino kursuose Švedijoje, Vokietijoje, Lenkijoje.

Pagrindinės darbo kryptys: ilgųjų kaulų intramedulinė osteosintezė.

Yra Lietuvos vaikų chirurgų ir Lietuvos vaikų ortopedų-traumatologų draugijų narys.

Rimantas Bieliauskas. Gydytojas vaikų ortopedas-traumatologas. Nuo 1989 m. dirba VUL Santaros klinikų Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centre Vaikų traumatologijos poskyryje.

Pagrindinės darbo kryptys: vaikų ortopedija ir traumatologija konservatyvus ir chirurginis vaikų gydymas.

Kvalifikaciją tobulino Rusijoje, Švedijoje, Lenkijoje, Olandijoje, tobulinimo kursuose Lietuvoje.

Viktorija Brogaitė. Gydytoja vaikų ortopedė-traumatologė. Nuo 2016 m. dirba VUL Santaros klinikų Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centre.

Pagrindinės darbo kryptys: kelio sąnario raiščių, meniskų, peties nestabilumo, kremzlės sužalojimai ir gydymas.

Tobulinimasis:

2011 m. ir 2012 m.  „EPOS- EFORT Instructional Course- Basic Course.“ Austrija.
2012 m. ATLS kursai.
2013 m. „EPOS Regional Core Curriculum Courses“ Kaunas.
2016 m. „AO Trauma COURSE –Basic Principles of fracture Management“ Vengrija.
2016 m. „EPOS- BAT Advanced Course Cerebral Palsy Orthopeadic management“.
2019 m. “BioSkills kelio sąnario artroskopijos kursai pažengusiems“, Vokietija.
2019 m. „Tarptautinis kelio sąnario artroskopijos kursas”, Vokietija.
2020 m. „8-asis kelio sąnario chirurgijos kursas pažengusiems“, Prancūzija.

Yra Lietuvos Gydytojų Sąjunga narė; Lietuvos vaikų ortopedų-traumatologų draugijos narė; Lietuvos  artroskopijos ir sporto medicinos asociacijos narė (LASTA); Europos vaikų ortopedų asociacijos narė (EPOS). Dalyvauja ir skaito pranešimus Lietuvos ir tarptautinėse mokslinėse konferencijose.

Vidas Misevičius. Gydytojas vaikų chirurgas. Nuo 1993 m. dirba VUL Santaros klinikų Vaikų ortopedijos ir traumatologijos centre. Yra Vaikų nudegimų ir plastinės chirurgijos poskyrio vyresnysis gydytojas.

Profesinę kvalifikaciją tobulino tobulinimo kursuose Šveicarijoje, Suomijoje, JAV, Švedijoje, Lenkijoje, Slovakijoje, Italijoje.

Pagrindinės darbo kryptys: vaikų nudegimų, žaizdų, traumų gydymas.

Yra Lietuvos vaikų chirurgų, Lietuvos vaikų ortopedų-traumatologų draugijų, ECPB (Europos vaikų nudegimų klubo) narys.

Dainius Geležauskas. Gydytojas vaikų chirurgas. Nuo 1987 m. dirba VUL Santaros klinikų Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centro, Nudegimų ir plastinės chirurgijos poskyrio gydytojas.

Kvalifikaciją tobulino Respublikinės vaikų ligoninės Vaikų chirurgijos skyriuje Rygoje (Latvija), Vaikų sveikatos centro Vaikų chirurgijos skyriuje ir Centrinės karo ligoninės Nudegimų ir plastinės chirurgijos skyriuje Varšuvoje (Lenkija), Vaikų ligoninės Vaikų chirurgijos, taip pat Nudegimų ir plastinės chirurgijos bei Evangelikų ligoninės Chirurgijos klinikose Kelne (Vokietija).

Stažavosi ir plastinės rekonstrukcinės chirurgijos įgūdžius tobulino Shriners vaikų ligoninės Plastinės rekonstrukcinės chirurgijos klinikoje Los Andžele (JAV), Grožio terapijos ir chirurgijos klinikoje Vilniuje Medicininių lazerių naudojimo kursuose ir vaikų nudegimų gydymo kursuose Zakopanėje (Lenkija), kuriuos organizavo Europos vaikų nudegimų klubas (European Club for Paediatric Burns).

Dalyvavo vaikų ortopedijos kursuose Bratislavoje (Slovakija), Seggau (Austrija) ir Ciuricho universiteto vaikų ligoninės Vaikų nudegimų centre, (Šveicarija), Romoje (Italija), Tutzinge (Vokietija).

Yra Lietuvos vaikų chirurgų draugijos, Baltijos šalių vaikų chirurgų asociacijos, Lietuvos vaikų ortopedų-traumatologų draugijos, Lietuvos žaizdų gydymo asociacijos narys, Europos vaikų nudegimų klubo tikrasis narys.

Mindaugas Jasevičius. Gydytojas vaikų chirurgas. Nuo 2005 m. dirba VUL Santaros klinikų Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centre, Nudegimų ir plastinės chirurgijos poskyryje.

Kvalifikaciją tobulino Lietuvos vaikų ortopedų-traumatologų draugijos rengiamuose seminaruose, konferencijose, Lietuvos (suaugusiųjų) ortopedų-traumatologų draugijos rengiamuose seminaruose, konferencijose, suvažiavimuose.

Pagrindinės darbo kryptys: terminių traumų ir žaizdų gydymas, transplantacijos ir plastinės operacijos.

Atliekamos operacijos: odos persodinimas, randų, kontraktūrų, sausgyslių ir defektų plastinės operacijos, Versajet hidrochirurgija, kaulų lūžių operacinis gydymas (repozicijos, įvairios osteosintezės).

Yra Lietuvos vaikų chirurgų draugijos, Lietuvos vaikų ortopedų-traumatologų draugijos, Lietuvos (suaugusiųjų) ortopedų-traumatologų draugijų narys.

Kas mes esame

Vaikų chirurgijos, urologijos, ortopedijos ir traumatologijos skyriai sujungti į Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centrą, siekiant pagerinti mokslinį, pedagoginį ir klinikinį vaikų chirurginių specialybių gydytojų bendradarbiavimą ir paslaugų vystymą Santaros klinikose. Centras susijęs su Vilniaus universiteto Medicinos fakultetu: be klinikinio darbo centre taip pat mokomi studentai ir rezidentai, vyksta gydytojų tobulinimas.

Kuo esame ypatingi

Centro skyriai Lietuvos SAM patvirtinti ne tik kaip kompetencijos centrai bet ir dalyvauja net trijų Europos retų ligų referencijos tinklo (ERN) centrų veikloje kaip tikrieji nariai. Nuo seno, centro skyriuose gydomi sudėtingiausiomis ligomis sergantys vaikai iš visos Lietuvos. Pirmieji Lietuvoje pradėję naudoti daugumą sudėtingiausių vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos intervencijų, centro gydytojai kiekvienais metais įdiegia naujas paslaugas, tobulinasi pažangiausiose pasaulio klinikose, gerindami pagalbą Lietuvos vaikams.

Ką siūlome medikų bendruomenei

Kasmet siūlomi tobulinimo kursai Lietuvos specialistams, mokomi studentai ir rezidentai- gydytojai vaikų chirurgai ir kitų specialybių gydytojai. Esant reikalui, suteikiama pagalba kitiems Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos skyriams Lietuvoje.

Ką siūlome pacientams

Modernūs miniinvazinės chirurgijos metodai (Lazerinės operacijos, laparoskopija, torakoskopija, cistoureterorenoskopija);

Žarnyno endoskopinė diagnostika ir chirurgija;

Vaikų odontologija ;

Krūtinės, tarpuplaučio, plaučių, pilvo, retroperitoninio tarpo organų, tiesiosios žarnos, išeinamosios angos, tulžies latakų, kepenų, blužnies raidos ydų, ligų ir navikų gydymas;

Ūminių chirurginių ligų gydymas.

Čia gydomi pacientai, sergantys kompleksinėmis įgimtomis anomalijomis, ekstrofija, kloaka, lytinio vystymosi sutrikimais, inkstų, šlapimtakių, šlapimo pūslės, genitalijų anomalijomis, taip pat dėl diagnozuotų gerybinių ir piktybinių navikų, šlapinimosi sutrikimų. Kasmet čia gydoma apie 1000 vaikų ir atliekama per 800 operacijų, suteikiama virš 5000 konsultacijų urologiniams pacientams. Taikoma cistoureteroskopinė ir perkutaninė litotripsija, laparoskopinė chirurgija, lazeriniai ir ultragarsiniai gydymo metodai. Yra grįžtamojo ryšio treniravimo dienos stacionaras, kuomet dieninio apsilankymo metu lavinami šlapinimosi įgūdžiai naudojant interaktyvias kompjuterizuotas programas.

Poskyrio gydytojai dalyvauja Europos Referencijos tinklų eUROGEN (Retų urogenitalinių ligų ir kompleksinių sutrikimų) ir ERKnet (Retų inkstų ligų) veikloje.

Papildoma informacija

Vaikų chirurgijos centro pagrindinės publikacijos 2019 – 2023 m.

Moksliniai straipsniai Clarivate Analytics Web of Science duomenų bazėje:

 1. Martinkėnienė VB, Austys D, Šaikus A, Brazaitis A, Bernotavičius G, Makulavičius A, Verkauskas G. The Significance of Selecting an Appropriate Patient-Reported Outcome Measure (PROM): A Cross-Cultural Adaptation of the Specific Paediatric International Documentation Committee Subjective (Pedi-IKDC) Knee Form. Children (Basel). 2023 Dec 14;10(12):1930. doi:10.3390/children10121930.PMID: 38136132
 2. Tamasauske RZ, Kazlauskas V, Barasa P, Krestnikova N, Dasevicius D, Bilius V, Verkauskas Pilot Study on the Molecular Pathogenesis of Pyeloureteral Junction Obstruction: Underdevelopment or Fibrosis? Medicina (Kaunas). 2023 Sep 27;59(10):1729. doi: 10.3390/medicina59101729.PMID:
 3. Hadziselimovic F, Verkauskas G, Stadler MB. Epigenetics, cryptorchidism, and infertility. Basic Clin Androl. 2023 Sep 21;33(1):24. doi: 10.1186/s12610-023-00199-7.PMID: 37730534
 4. Markel M, Lacher M, Hall NJ, Martynov I, Siles Hinojosa A, de Augustin Asensio JC, Fortmann C, Hukkinen M, Mutanen A, Ford K, Glenisson M, Bonnard A, Dimitrios G, Zavras N, Malowiecka M, Patkowski D, Zambaiti E, Pelizzo G, Salo M, Wester T, Hoel AT, Bjornland K, Arni D, Wildhaber BE, Karagöz A, Topuzlu Tekant G, Barroso C, Correia-Pinto J, Gorter R, van Heurn E, Reusens H, Steyaert H, Dagilyte R, Strumila A, Arneitz C, Till H, Dotlaci V, Rygl M, Jukic M, Pogorelic Z, Enache T, Balanescu L, Cascio S, Zani A, Pio L. Training in minimally invasive surgery: experience of paediatric surgery trainees in Europe. Br J Surg. 2023 Sep 6;110(10):1397-1399. doi: 10.1093/bjs/znad245.PMID: 37527435No abstract available.
 5. Juul N, Cazals A, Hofmann A, Amesty V, Verkauskas G, Dobrowolska-Glazar B, Holmdahl G, Escolino M, Birraux J, Kovacs T, Kalfa N, Fossum M. How the First Year of COVID-19 Affected Elective Pediatric Urology Patients: A Longitudinal Study Based on Waiting Lists and Surveys From 10 European Centers. Front Public Health. 2022 Apr 28;10:874758. doi: 10.3389/fpubh.2022.874758.
 6. Hadziselimovic F, Verkauskas G, Bogaert G. Re: Christian Radmayr’s Words of Wisdom re: Fertility Potential Is Compromised in 20% to 25% of Boys with Nonsyndromic Cryptorchidism Despite Orchidopexy Within the First Year of Life. Eur Urol. 2022;82:143.
 7. Hadziselimovic F, Verkauskas G, Stadler M. A novel role for CFTR interaction with LH and FGF in azoospermia and epididymal maldevelopment caused by cryptorchidism. Basic Clin Androl 2022 Jun 21;32(1):10.
 8. Stukaite-Ruibiene E, Jurkonis M, Adomaitis R, Bumbuliene Z, Gudleviciene Z, Verkauskas G, Zagminas K, Vaiciuniene R, Rascon J. A crosscut survey on reproductive health in Lithuanian childhood cancer survivors. Ginekol Pol. 2021;92(4):262-270. doi: 10.5603/GP.a2021.0027. Epub 2021 Mar 23.PMID: 33757149
 9. Oomen L, Leijte E, Shilhan DE, Battye M; Members of ERN eUROGEN, Feitz WFJ. Rare and Complex Urology: Clinical Overview of ERN eUROGEN. Eur Urol. 2022 Feb;81(2):204-212. doi: 10.1016/j.eururo.2021.02.043. Epub 2021 Mar 18.PMID: 33743996
 10. Kazlauskas V, Bilius V, Jakutis V, Komiagiene R, Burnyte B, Verkauskas G. Urine Biomarkers Combined With Ultrasound for the Diagnosis of Obstruction in Pediatric Hydronephrosis. Front Pediatr. 2022 Jan 6;9:762417. doi: 10.3389/fped.2021.762417.eCollection 2021.
 11. Global PaedSurg Research Collaboration. Mortality from gastrointestinal congenital anomalies at 264 hospitals in 74 low-income, middle-income, and high-income countries: a multicentre, international, prospective cohort study. Lancet. 2021 Jul 24;398(10297):325-339.  doi: 10.1016/S0140-6736(21)00767-4.Epub 2021 Jul 13.
 12. Hadziselimovic F, Verkauskas G, Stadler MB.Molecular clues in the regulation of mini-puberty involve neuronal DNA binding transcription factor NHLH2. Basic Clin Androl. 2021 Mar 18;31(1):6. doi: 10.1186/s12610-021-00124-w.PMID:
 13. Bilius, Vytautas; Bumbul-Mazurek, E; Boreikaitė, Evelina; Bumbulienė, Žana. Vestibular and vaginal papillomatosis in prepubertal girl – case report // European journal of obstetrics and gynecology and reproductive biology: EURAPAG 2021 Abstracts. Amsterdam : Elsevier. ISSN 0301-2115. eISSN 1872-7654. 2022, vol. 273, abstract no. 141, p. e59-e60. DOI: 10.1016/j.ejogrb.2022.02.170. [DB: Science Citation Index Expanded (Web of Science)] [IF: 2.600; AIF: 3.350; Q3 (2022 InCities JCR SCIE)].
 14. Hadziselimovic F,Verkauskas G, Vincel B, Krey G, Zachariou Z. Abnormal histology in testis from prepubertal boys with monorchidism. Basic Clin Androl. 2020 Aug 6;30:11. doi: 10.1186/s12610-020-00109-1
 15. Hadziselimovic F, Verkauskas G, Vincel B, Stadler MB. Testicular expression of long non-coding RNAs is affected by curative GnRHa treatment of cryptorchidism. Basic Clin Androl. 2019 Dec 27;29:18. doi: 10.1186/s12610-019-0097-3.
 16. Kazlauskas V, Cekuolis A, Bilius V, Anglickis M, Verkauskas G. Diuretic Enhanced Ultrasonography in the Diagnosis of Pyeloureteral Obstruction. Medicina (Kaunas). 2019 Oct 3;55(10).
 17. Gegenschatz-Schmid K, Verkauskas G, Stadler MB, Hadziselimovic F. Genes located in Y-chromosomal regions important for male fertility show altered transcript levels in cryptorchidism and respond to curative hormone treatment. Basic Clin Androl. 2019 Jun 3;29:8. doi: 10.1186/s12610-019-0089-3. eCollection 2019.
 18. Verkauskas G, Malcius D, Dasevicius D, Hadziselimovic F. Histopathology of Unilateral Cryptorchidism. ISSN: 1093-5266 ; eISSN: 1615-5742 ; DOI: 10.1177/1093526618789300 ; Kiti ID: 30012073 ; Kiti ID: 2-s2.0-85050243555 ; Kiti ID: 000456400200008. UDK: 616.681-007.4. Pediatric and developmental pathology. Lawrence: Alliance Communications Group Division Allen Press. 2019, vol. 22, no. 1, p. 53-58

Kitos duomenų bazės:

 1. Pikturnaitė, G., Račytė, A., Dagilytė, R. V., Strumila, A., & Verkauskas, G. Associated intraabdominal malformations of right-sided congenital diaphragmatic hernia: A rare anomaly and review. Journal of Pediatric Surgery Case Reports 2022; 85: 102398.
 2. Ivanova, E., Vincel, B., Verkauskas, G., & Hadziselimovic, F. Gubernaculum and Epididymo-Testicular Descent: Review of the Literature. Acta medica Lituanica, 2022; 29(2): 201-210
 3. Trainavičius, I., Dasevičius, D., Burnytė, B., Kemežys, R., & Verkauskas, G. Early Bilateral Gonadoblastoma in a Patient with Mixed Gonadal Dysgenesis (Karyotype 45, X/46, XY): Case Report and Review of Literature. Acta medica Lituanica 2022; 29(2): 194-200.
 4. Povilavičius J, Samalavičius NE, Verkauskas G, Trainavičius K, Povilavičienė M. Conservative treatment of caustic oesophageal injuries in children: 15 years of experience in a tertiary care paediatric centre. Prz Gastroenterol. 2019;14(4):286-291. doi: 10.5114/pg.2019.90255.

Centro pasiekimai ir tęstiniai darbai:

Moksliniai projektai:

Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 3 prioriteto „Tyrėjų gebėjimų stiprinimas“ įgyvendinimo priemonės VP1-3.1-ŠMM-07-K „Parama mokslininkų ir kitų tyrėjų mokslinei veiklai (visuotinė dotacija)“ projektas „Nevaisingumo rizikos diagnostika ir gydymas vaikams sergantiems kriptorchizmu” 2013-2015.

Pateikti prašymai LMT projektui kartu su Santaros klinikų Urologijos skyriumi, Valstybiniu patologijos Institutu ir VU Gyvybės mokslų centru: Šlaplės striktūrų patogenezė, ląstelių kultūros ir karkasai.

Bendradarbiavimas su:

Cryptorchidism Research Institute, Liestal, Switzerland

Cincinnati Children’s Hospital, USA

Manchester Royal Children’s Hospital, UK

 

Atnaujinta 2024 05 07