Apie centrą

Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centre veikia Vaikų chirurgijos skyrius su Dienos chirurgijos, Endoskopijų, Vaikų urologijos,  Vaikų  krūtinės ir pilvo  chirurgijos poskyriais, Vaikų ausų, nosies, gerklės ir akių ligų skyrius, taip pat Vaikų ortopedijos ir traumatologijos skyrius su Vaikų ortopedijos, Vaikų traumatologijos, Vaikų neurochirurgijos bei Vaikų nudegimų ir plastinės chirurgijos poskyriais.

Daugiaprofiliniame, specializuotame Vaikų chirurgijos skyriuje tiriami ir gydomi naujagimiai, kūdikiai ir vaikai iki 18 m. dėl krūtinės, tarpuplaučio, plaučių, pilvo, retroperitoninio tarpo organų, tiesiosios žarnos, išeinamosios angos, tulžies latakų, kepenų, blužnies raidos ydų, ligų ir navikų. Taip pat čia gydomi vaikai, sergantys ūminėmis chirurginėmis ligomis: apendicitu, žarnų nepraeinamumu, kaulų pūlinėmis ligomis, odos – poodžio pūliniais, įstrigusia išvarža, atliekamos laparoskopinės chirurginės ir urologinės operacijos, torakoskopinės operacijos, gydomi ir operuojami naujagimiai. Šiuolaikiniais metodais gydomi gerybiniai ir piktybiniai navikai, taikomi modernūs laparoskopinės ir lazerinės chirurgijos metodai.

Vaikų urologijos poskyryje teikiamos visos šiuo metu pasaulyje žinomos vaikų urologijos paslaugos, kasmet čia gydoma apie 1000 vaikų ir atliekama per 800 operacijų, suteikiama iki 5000 konsultacijų urologiniams ligoniams. Atliekama ureteroskopija ir perkutaninė litotripsija.

Gydytojai urologai dalyvauja patvirtintuose Retų inkstų ligų bei Retų urogenitalinių ligų ir kompleksinių sutrikimų Europos referencijos tinklų veikloje.

Centro sudėtyje esančiame daugiaprofiliniame Vaikų ausų, nosies, gerklės ir akių ligų skyriuje teikiama planinė ir skubi otorinolaringologinė bei oftalmologinė pagalba.

Vaikų ortopedijos ir traumatologijos skyriaus Vaikų ortopedijos poskyryje teikiamos visos vaikų ortopedinio ištyrimo ir gydymo stacionarinės antrinio ir tretinio lygio paslaugos. Kasmet skyriuje gydoma apie 1500 vaikų. Taikant šiuolaikines technologijas atliekama iki 1000 operacijų. Vaikų konsultacijų poliklinikoje skyriaus gydytojai kasdien konsultuoja vaikus, sergančius ortopedinėmis ligomis. Per metus suteikiama konsultacijų apie 15 000 ligonių.

Vaikų traumatologijos poskyryje visą parą teikiama skubi, būtinoji pagalba. Per metus čia gydoma apie 3000 vaikų iki 18 metų amžiaus, patyrusių įvairias traumas. Vaikų konsultacijų poliklinikoje poskyrio gydytojai kasdien konsultuoja ligonius.

2001 m. remiant JAV lietuvių organizacijai „Lietuvos vaikų vilties“ Los Andželo skyriui (pirmininkė p. D. Navickienė), ligoninėje buvo įsteigtos 3 palatos skirtos vaikams su nudegimų trauma gydyti. 2003 m. įkurtas 10 lovų nudegimų poskyris, kuriame kasmet gydoma apie 300 vaikų su nudegimų trauma, įvairiomis žaizdomis, audinių defektais, įvairios kilmės randais ir randinėmis deformacijomis, įgimtomis plaštakų ir ausų deformacijomis.  Poskyrio gydytojai stažavosi Latvijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, JAV. Dalyvavo ir skaitė mokslinius pranešimus įvairiose tarptautinėse konferencijose Lietuvoje, Latvijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Slovakijoje, Švedijoje, Prancūzijoje, Austrijoje, Hong Konge, Pietų Afrikos Respublikoje. Nuo 1995 m. aktyviai dalyvaujama Europos vaikų nudegimų klubo (ECPB) veikloje. Gydytojas Dainius Geležauskas yra tikrasis šio klubo narys.

Informacija atnaujinta 2018 05 30