Apie skyrių

Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius renovuotas dviem etapais – 2007 m. ir 2011 m. Šiuolaikiškai atnaujintos ir įrengtos kineziterapijos salės, fizioterapijos, masažo, logopedo, psichologo kabinetai. Moderniame ergoterapijos kabinete sukomplektuota „savarankiško gyvenimo būsto“ įranga. Priemonės ir įranga pritaikytos lavinti kiekvieno paciento savarankiškumą, pomėgius atsižvelgiant į jo amžiaus poreikius.

Reabilitacijos skyriuje darbas organizuojamas, remiantis JAV, Kanados, Vokietijos, Ispanijos, Lenkijos analogiškų skyrių, kuriuose tobulinosi ir stažavosi mūsų specialistai, sukaupta patirtimi.
Skyriuje įdiegtos šiuolaikiškos metodikos, vykdoma mokslinė veikla, vyksta reabilitacijos specialistų mokymas bei tobulinimas.

Reabilitacijos paslaugų vaikams teikimo iššūkiai

VšĮ Santaros klinikų Vaikų fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus kolektyvas džiaugiasi, kad yra teigiamai vertinami visos Lietuvos pacientų.

Po pandemijos stebimas žymiai padidėjęs besikreipiančių pacientų srautas. Norintiems patekti fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo konsultacijai tenka laukti eilėje keletą ir daugiau mėnesių. Įprastai po konsultacijos pacientui skiriamas reikalingų procedūrų kursas, kurio taip pat reikia laukti. Nors ne visas procedūras būtina atlikti tą pačią dieną, tačiau dažnu atveju anksčiau pradėjus bent dalį procedūrų galima gauti greitesnį efektą.

Todėl siekdami kuo racionaliau išnaudoti turimų specialistų resursus ir suteikti reikiamas paslaugas mažiesiems pacientams, vaikų reabilitacijos medikai nuo šiol itin atsakingai paslaugas planuos ir prašys tėvelių bei globėjų pastangų vaikus į procedūras atvežti laiku.

Jeigu paciento ar jo atstovų netenkins galimybės tam tikru laiku atlikti procedūras, visada galima rinktis kitą reabilitacijos įstaigą.

Informacija atnaujinta 2022 08 24