Apie skyrių

Vaikų psichiatrijos skyriuje ir Vaikų psichiatrijos skyriaus dienos stacionaro poskyryje gydomi 7-18 metų amžiaus vaikai. Vidutinė gydymo skyriuje trukmė – 26 dienos, dienos stacionaro poskyryje vaikai lieka centre 3-6 valandoms per dieną, o gydymas užtrunka 15 dienų. Vaikai į stacionarą atsiunčiami ambulatoriškai dirbančių gydytojų. Atvykstant į skyrių reikia turėti siuntimą (Nr. 027/a) ir vaiko somatinės būklės tyrimo rezultatus (kraujo, šlapimo ir kt. pagal aplinkybes), vaiko asmens dokumentą (su nurodytu asmens kodu).

Dažniausiai vaikas skyriuje gydytis lieka vienas, tačiau nuolat palaiko ryšį ir turi galimybę susitikti su tėvais ar įstatyminiais atstovais, kurie yra aktyviai įtraukiami į gydymo procesą. Kartais dėl tam tikrų aplinkybių, pavyzdžiui, pernelyg didelio atsiskyrimo nerimo, vaikas stacionare gydomas kartu esant vienam iš tėvų (tuomet tėvai gauna pažymą vaiko priežiūrai arba nedarbingumo lapelį).

Skyriuje gydomi vaikų bei paauglių emocijų, nuotaikos, elgesio ir kt. sutrikimai, kai nepakanka ambulatorinio gydymo. Taikoma individuali ir grupinė psichoterapija, aplinkos, dailės, žaidimų terapija, biblioterapija, šeimos konsultavimas. Esant reikalui, kartu gydoma ir vaistais. Su vaiku dirba specialistų komanda: gydytojas vaikų ir paauglių psichiatras, psichologas, vaikų priežiūros darbuotojai, slaugytojai, socialinis darbuotojas.

Pozityvi, priimanti, draugiška, aiškiai struktūruota, pagrįstus reikalavimus kelianti bei išlaikanti aplinka padeda sugrąžinti  vaiko vidinę emocinę pusiausvyrą, surasti tinkamus kylančių sunkumų sprendimo būdus, skatina savarankiškumą, iniciatyvumą, socialinio bendravimo įgūdžius. Gydomi skyriuje vaikai yra mokomi. Mokytojai padeda užpildyti žinių spragas, randa individualų kontaktą su vaiku. Pasibaigus gydymo kursui, vaikai gauna pažymą iš mokymo centro su gautais pažymiais. Laisvalaikio valandomis vaikai piešia, užsiima įvairiais rankdarbiais, žaidžia judriuosius žaidimus.

Du kartus per dieną vertinamas vaiko elgesys ir taikoma pozityvių paskatinimų už teigiamas pastangas sistema. Vaikai vyksta į terapines išvykas. Tris kartus per savaitę, palydimi vaikų priežiūros darbuotojų, jie eina į parduotuvę (vaikui leidžiama išleisti ne daugiau kaip  3 eurus vienam kartui, išskyrus atvejus, kai reikia nusipirkti higienos priemonių).

ATVYKSTANT Į SKYRIŲ,  PRAŠOMA TURĖTI:

  • reikiamą kiekį viršutinių, apatinių drabužėlių;
  • sportinę aprangą ir avalynę, kambarines šlepetes;
  • higienos priemones: šukas, muilą, dantų šepetėlį, dantų pastą, šampūną, kempinę dušui, rankšluosčius, tualetinio popieriaus;
  • mažiau dūžtantį puoduką, lėkštutę;
  • vadovėlius, sąsiuvinius, rašymo priemonių;
  • balto ir spalvoto popieriaus;
  • klijų, flomasterių, akvarelės, guašo, pieštukų, plastilino, modelino ir kt. kanceliarinių priemonių savo nuožiūra;
  • siūlų mezgimui ir siuvinėjimui, medžiagos, karoliukų, sagų ir kt. priemonių rankdarbiams.

Pagal galimybes:

  • stalo žaidimų, žaislų ar inventoriaus užsiėmimams lauke (stalo teniso raketes, kamuoliukų, šokdynę ir kt.);
  • savo mėgstamo maisto, arbatos papildomiems užkandžiams, kuriuos organizuojame 2 kartus per dieną.

Maistas laikomas atskiroje patalpoje, šaldytuve.

Vaikučiai labai laukia tėvelių skambučių. Svarbu, kad būtų iš anksto susitarta dėl skambučių laiko, reguliarumo ir vaikas žinotų, kada jam skambins artimieji.

Į skyrių skambinti galima tarp 12-13 val. arba po 17 val. Vaikai skyriuje gali turėti mobiliuosius telefonus, kuriais naudotis leidžiama nuo 18 iki 20 val., kitu laiku telefonai saugomi slaugytojų spintoje.

Telefonas pasiteirauti: (8-5) 273 14 56

Informacija atnaujinta 2017 12 05